Sklep dla Karpiarzy, Sklep Karpiowy

PLN
zaawansowane
  zaawansowane

  Nowości

  Promocje

  Polecane

  Bestseller

  Wyprzedaż

  Aukcje

  Pomysł na Prezent

  Aktualności

  Akcesoria i Elementy Zestawów Karpiowych

  Akumulatory, Baterie, Powerbanki, Ładowarki, Panele Solarne

  Bony Prezentowe, Karty Podarunkowe, Prezenty

  Ciężarki Karpiowe

  Dipy, Boostery

  Echosondy

  Filmy, Prasa

  Fotele Karpiowe

  Gotowe Przypony Karpiowe

  Haki Karpiowe

  Kamery Podwodne

  Kołowrotki Karpiowe

  Komponenty do Produkcji Kulek

  Kulki Pływajace POP-UP

  Kulki Pływające Wafters

  Kulki Proteinowe

  Łódki Sterowane

  Łóżka Karpiowe

  Materiały Rozpuszczalne PVA

  Mixy Bazowe do Kulek Proteinowych

  Namioty Karpiowe

  Ochrona i Przetrzymywanie Karpi

  Oznaczanie Łowiska

  Pellet, Pasty, Zanęty

  Podbieraki Karpiowe

  Pokrowce na Wędki Karpiowe

  Pontony

  Produkty Reklamowe

  Przynęty Sztuczne

  Pudełka na Akcesoria

  Rod Pody, Podpórki

  Silniki elektryczne

  Śpiwory, Narzuty, Poduszki

  Sprzęt Biwakowy

  Sprzęt do Produkcji Kulek

  Sygnalizatory Brań

  Torby i Pokrowce na Akcesoria Karpiowe

  Ubrania Karpiowe

  Wędki Karpiowe

  Wiadra, Pudełka, Sprzęt do Zanęcania

  Wózki Wędkarskie i Taczki Karpiowe

  Ziarna, Orzechy

  Żyłki, Plecionki

  Zaloguj się
  zaawansowane

  Blog

  23 listopada 2023 r.
  Rockworld

  TOP 5 Markerów Tyczkowych 2024

  Marker tyczkowy to nieodzowny element wyposażenia karpiarzy łowiących z wywózki środkami pływającymi. Dzięki nim można precyzyjnie oznaczyć miejsca, które zostały wytypowane do kładzenia zestawu karpiowego. W tym wpisie na naszym blogu przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych, według nas, markerów tyczkowych służących do oznaczania łowiska.

  Co to jest i do czego służy marker tyczkowy?

  Marker tyczkowy stanowi kluczowe narzędzie karpiarza łowiącego z wywózki, które umożliwia precyzyjne oznaczenie punktu na łowisku, gdzie chce umieścić swój zestaw karpiowy. Najczęściej wykonany z łączonych sekcji w kształcie rurki, marker tyczkowy łączy w sobie sztywność i elastyczność dzięki zastosowaniu do jego wykonania tworzywa sztucznego. Dzięki łączeniu sekcji, które najczęściej mają około 1 metra, możliwe jest dobranie odpowiedniej długości markera do głębokości łowiska, które znakuje nim karpiarz. W praktyce, sztywny marker umieszcza się w łowisku wraz z ciężarkiem, który skutecznie kotwiczy go w ustalonym miejscu. Dzięki mocowaniu za pomocą połączenia przegubowego i elastycznej konstrukcji, marker nie staje się barierą dla ryby napływającej po braniu. Zetknięcie się z markerem powoduje zsuwanie się zestawu końcowego po nim, co minimalizuje ryzyko wplątania się ryby. Końcówka markera, wystająca ponad powierzchnię wody, została zaprojektowana z myślą o łatwej widoczności. Najczęściej wyposażona jest w element odblaskowy lub świecącą diodę LED, co sprawia, że marker jest dobrze widoczny z kilkuset metrów, nawet w warunkach zmierzchowych. Dla tych, którzy oczekują najwyższego komfortu, najlepsze markery tyczkowe posiadają dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie diodą LED za pomocą pilota oraz czujnik zmierzchowy, który automatycznie włącza diodę po zmroku. Podsumowując, marker tyczkowy to nie tylko narzędzie ułatwiające oznaczanie punktu na łowisku, ale także element, który sprawia, że wędkarstwo karpiowe staje się bardziej precyzyjne i efektywne.

  Jak poprawnie używać markerów tyczkowych?

  Jak już wspominaliśmy, marker służy do oznaczania łowiska, w którym zamierzamy położyć zestaw karpiowy. By takie miejsce ustalić, należy poznać struktury dna, jego twardość czy możliwość występowania roślinności czy innych przeszkód, które mogły by uniemożliwić skuteczne łowienie. Do tego służy najczęściej echosonda a często także specjalna tyczka, tzw. prodding stick, która ułatwi rozpoznanie twardości dna. Warto przemyśleć również dokładne miejsce, w którym marker będzie ustawiony - mimo że istnieje niewielkie ryzyko, że ryba wplącze się w tego typu marker po napłynięciu, to lepiej postarać się całkowicie uniknąć takiej sytuacji. Dlatego nie będzie błędem, jeśli np. ustawimy marker nawet kilka metrów dalej od planowanego miejsca układania zestawów, lub np. w roślinności podwodnej, co dodatkowo pozwoli oznaczyć miejsce w które nie powinniśmy kłaść zestawów.

  TOP 5 Markerów tyczkowych

  W naszym zestawieniu najlepszych markerów tyczkowych znajdują się modele sprawdzone, które skutecznie spełniają swoje zadanie. 

  Fox Halo Iluminated Marker Pole Kit

  17075-fox-halo-iluminated-marker-pole-kit-1-sztuka-z-pilotem-wersja-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

  Marker tyczkowy marki Fox to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli dostępnych obecnie na rynku. Solidna konstrukcja, możliwość starowania z pozycji pilota oraz aż 6 różnych kolorów diody pozwolą dopasować ten modela do KAŻDYCH warunków.

  Pierwszym z przedstawianych markerów tyczkowych w naszym zestawieniu jest Fox Halo Illuminated Marker Pole Kit. To zestaw, który zawiera ciężarek o wadze 2.5 kg, przetestowany w najtrudniejszych warunkach. Stabilny marker składa się z różnych długości odcinków, osiągając łączną długość 7 m. Dzięki temu, że odcinki markera posiadają różne długości, możliwe jest dość precyzyjne ustawienie go w łowisku. W zestawie znajduje się świecąca kapsuła z czujnikiem zmierzchu, oferująca aż sześć kolorów,(czerwony, zielony, niebieski, bursztynowy, purpurowy i biały). Dioda w kapsule może świecić do 130 godzin. Pilot Halo Remote, który znajduje się w zestawie, pozwala na zdalne sterowanie świecącą kapsułą na odległość 350 metrów. Dodatkowo, adapter Capsule Hanging Adaptor umożliwia zawieszenie kapsuły w różnych miejscach, np. oznaczając wystający z wody konar. Zestaw obejmuje praktyczne akcesoria, takie jak pokrowiec i nakładka zastępująca świecącą kapsułę, kiedy nie mamy potrzeby jej użytkowania. Fox Halo Illuminated Marker Pole Kit to kompletny zestaw, który podnosi standardy w dziedzinie markerów karpiowych, oferując solidność i zaawansowane funkcje. W ofercie marka Fox posiada również ten marker w wersji bez pilota, a także zestawy składające się z 2, 3 a nawet 4 markerów sterowanych pilotem. Możliwe jest również rozbudowanie markera o dodatkowe sekcje, dzięki czemu można stosować go na głębszych łowiskach, dodatkową kapsułę świecącą oraz pilot do zdalnego sterowania. Zdecydowanie pozycja dla karpiarzy, którzy spędzają nad wodą wiele dni w sezonie, a ich główną metodą łowienia karpi jest łowienie z wywózki.

  RidgeMonkey MarkaPole Kit 7m

  23346-ridgemonkey-markapole-kit-7m-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

  Kolejnym markerem przedstawionym na naszej liście jest model marki RidgeMonkey. Przemyślane funkcje, jakie posiada ten marker, jak we wszystkich produktach tej marki, nie pozostawiły nam innego wyboru do naszej topki!

  RidgeMonkey MarkaPole Kit 7m to zaawansowany zestaw z markerem tyczkowym - idealne narzędzie do szybkiego, łatwego i widocznego oznaczania łowiska. Elementy wykonane z trwałego PCV, połączone gwintowo, gwarantują solidną konstrukcję. Ciężarek o wadze 2 kg o anty-zaczepowym kształcie zapewnia stabilność po ustawieniu w łowisku. Elastyczne połączenie między ciężarkiem a markerem ułatwia ustawienie w wodzie, a także pozwala łatwo poddać się markerowi, kiedy ryba napłynie na niego. Głowica odblaskowa ReflectaStem jest dobrze widoczna, dodatkowo zwiększając efektywność oznaczania łowiska. Zestaw obejmuje 6 elementów o długości 1 m, 1 element 0.5 m, 1 element 0.3 m, 1 element 0.2 m, ciężarek 2 kg, głowicę odblaskową ReflectaStem oraz wygodny pokrowiec transportowy. Dodatkowo, istnieje możliwość rozbudowy zestawu poprzez dokupienie dodatkowych elementów MarkaPole Extension Kit, samej głowicy LED MarkaLite oraz głowicy LED sterowanej pilotem MarkaLite Kit. Wszystko to sprawia, że ten zestaw z markerem tyczkowym to kompleksowe i praktyczne rozwiązanie dla każdego profesjonalisty. Zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji na rynku!

  UnderCarp Marker karpiowy z czujnikiem zmierzchu 6m

  marker-karpiowy-wieccy-tyczka-undercarp-czerwony-500x506

   

  Marker od polskiego producenta UnderCarp posiada wszystkie cechy, jakie powinien posiadać praktyczny marker tyczkowy. Jest to obecnie jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku polskim. Nie mogło zabraknąć tej pozycji w naszej topce.

  Marker karpiowy marki UnderCarp z głowicą zmierzchową to idealne narzędzie do precyzyjnego oznaczania łowiska. Głowica jest wyposażona w diodę, zasilaną dwiema bateriami AA, co zapewnia imponujący czas świecenia od 40 do 60 dni (960-1440 godzin). Marker jest dostępny z diodą w kilku kolorach (zielony, czerwony, niebieski, żółty i purpurowy). Klosz głowicy o nieregularnych kształtach gwarantuje lepszą widoczność niż standardowy, gładki profil. Prosty system włączania i wyłączania głowicy, wbudowany czujnik zmierzchu oraz zasięg widoczności do 500 metrów sprawiają, że marker ten doskonale oznaczy łowisko w każdych warunkach. Wykonany z elastycznych elementów z tworzywa, wypornych rurek o średnicy 22 mm, z dodatkowymi taśmami odblaskowymi, zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet w trudnych warunkach. Elementy zestawu łączone są za pomocą wygodnych zatrzasków o łagodnym wykończeniu, co eliminuje "łapanie się" linki, kiedy ryba po braniu napłynie na marker zestawem. Ciężarek o specjalnym kształcie ułatwia ustawienie markera na większości łowisk. W zestawie znajduje się także dodatkowa uszczelka świetlika głowicy. Marker jest dostępny w kolorze czarnym, a diody w pięciu różnych, wspomnianych wcześniej kolorach. Cały zestaw składa się z 5 elementów o długości 1 m, 1 elementu 0.5 m, 1 elementu 0.5 m z głowicą zmierzchową LED oraz 1 ciężarka o wadze około 1.9 kg. Możliwe jest również dokupienie pokrowca do przechowywania elementów markera, dodatkowych elementów przedłużających marker i ciężarka. To praktyczny marker, który w 100% spełni swoje zadanie!

  Carp Marker Marker Karpiowy

  14705-carp-marker---marker-karpiowy-6-m-dlugosc-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

  Carp Marker to kolejna polska konstrukcja, która zagościła w naszym zestawieniu najlepszych markerów karpiowych. Jest to najlepiej sprzedający się marker tyczkowy w naszym sklepie. Dzięki prostej, ale niezawodnej konstrukcji oraz atrakcyjnej cenie nie mógł zostać przez nas pominięty.

  Carp Marker wykorzystuje w swojej konstrukcji elementy w kolorze grafitowym, co nie wzbudza podejrzeń żerujących w jego pobliżu karpi. Średnica rur w tym markerze wynosi około 16 mm, a w miejscu łączenia - około 18 mm, co ułatwia składanie elementów. System Klick blokuje elementy ze sobą, zapewniając solidne, a zarazem bardzo szybkie połączenie. Docenimy to zwłaszcza będąc na środku jeziora ze sporą falą, kiedy trzeba działać szybko, by odpowiednio ustawić marker. Końcówki wystające nad wodą (w zestawie długości 0,5 m i 1 m) pokryte są taśmą odblaskową na przemian biało-czerwoną, zapewniając widoczność na wodzie z dużej odległości. Długość odblasku wynosi około 40 cm, a dwie końcówki umożliwiają regulację długości markera o 0,5 m. System łączenia markerów Klick z gładkim bolcem umożliwia szybki montaż i demontaż na wodzie, eliminując problemy z wyrobieniem się gwintu, jakie występują w przypadku elementów skręcanych. Każdy element, oprócz elementu z otworami, zabezpieczony jest korkami z tworzywa, gwarantując wodoodporność rur markerów i odpowiednią wyporność markera. Gładkie rury i delikatnie wystający zaokrąglony bolec zapewniają ochronę przed zerwaniem lub wplątaniem się linki w marker podczas brania ryby. Element mocujący ciężarek został zabezpieczony klejem na gorąco, gwarantując trwałość i niezawodność. Model ten dostępny jest w wersji o długości 7 m lub 10 m, jednak każdy z nich można rozbudować o dodatkowe elementy wydłużające go, co pozwala na oznaczenie najgłębszych łowisk, dodatkowego ciężarka, głowicę świecącą czy pokrowiec. To prosty, lecz bardzo praktyczny marker, który zdecydowanie sprosta wymaganiom każdego karpiarza.

  UnderCarp Odblaskowy tyczkowy marker karpiowy 6m

  19421-undercarp-marker-karpiowy-tyczka-odblaskowy-6-m-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

   

  Ostatnim markerem w naszym zestawieniu jest kolejny model od UnderCarp. Prosty, trwały marker, który odpowiednio spełni swoje zadanie, czyli pozwoli perfekcyjnie oznaczyć łowisko. 

  Marker odblaskowy UnderCarp to prosta i praktyczna konstrukcja do oznaczania łowiska. Głowica odblaskowa, oklejona trwałą taśmą, stanowi doskonały punkt oznaczający na łowisku, widoczny z daleka, również w nocy po oświetleniu latarką. Solidna konstrukcja z wytrzymałych rur o średnicy 22 mm gwarantuje nie tylko trwałość, ale także stabilność w różnych warunkach. Łączenie elementów za pomocą zatrzasków ułatwia szybki montaż, eliminując irytujące czepianie się linki kiedy ryba napłynie po braniu z zestawem. Odpowiednio zaprojektowany ciężarek sprawia, że marker łatwo ustawia się na większości łowisk. Kolor czarny nadaje mu neutralny w wodzie wygląd, który nie odstrasza ryb. Ten kompletny zestaw, zawierający elementy o różnych długościach i ciężarek o wadze około 1.9 kg, to wszystko czego potrzeba, by skutecznie oznaczyć punkt na łowisku. Możliwe jest również dokupienie pokrowca transportowego, który pomieści elementy markera oraz dodatkowych elementów przedłużających marker. Ten marker to prostota i skuteczność działania w jednym!

  Wyświetleń: 590 | | Udostępnij:
  Nowości » Wyprzedaże » Promocje
  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z najlepszymi okazjami!
  Dane kontaktowe

  Sklep stacjonarny:
  ul. Mikołaja 9A,
  47-400 Racibórz
  tel. 883 474 729

  sklep@rockworld.pl pokaż jak dojechać na mapie google

  Sklep internetowy:
  sklep@rockworld.pl https://www.rockworld.pl

  Konto PLN: 51 1140 2004 0000 3102 3558 4460

  Konto EURO: PL64 1140 2004 0000 3812 0174 2683 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto GB: PL63 1140 2004 0000 3112 0174 3723 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto USD: PL37 1140 2004 0000 3012 1316 1916 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto CZK: PL02 1140 2004 0000 3312 1316 1429 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto HUF: PL39 1140 2004 0000 3012 1316 1783 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Carp Coins
  Twoje zakupy
  są bezpieczne

  Copyright © ROCKWORLD - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Wykorzystywanie zdjęć i tekstów bez uzyskania pisemnej zgody zabronione.

  © Rockworld 2004 - 2024

  ROCKWORLD dba o Twoją prywatność!

  Nasza strona korzysta z plików cookies, które pomagają zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Dzięki plikom cookies możemy zrozumieć Twoje potrzeby i dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań.

  Możesz zaakceptować wszystkie pliki cookies, jednak nie jest to konieczne do korzystania ze strony. Możesz dostosować zgody do swoich potrzeb - do Ciebie należy decyzja. W dowolnym momencie możesz także zmienić zdanie i zmodyfikować swój wybór.

  Szczegółowe informacje ma temat plików cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

  » Prywatność użytkownika
  Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Pomagają nam one również zrozumieć Twoje potrzeby, w tym dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań. Więcej informacji
  » Cookies techniczne
  To dzięki nim nasza strona działa prawidłowo. Techniczne pliki cookies są niezbędne, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Służą one do zapewnienia Twojego bezpieczeństwa, utrzymania sesji oraz odpowiedniego wyświetlania strony.
  » Cookies analityczne
  To dzięki nim dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb! Analityczne pliki cookies pomagają nam zrozumieć, w jaki sposób zachowujesz się na naszej stronie, w tym zapamiętać Twoje preferencje, indywidualne ustawienia i wybory. Na tej podstawie wiemy jak ulepszyć naszą stronę i jak rozbudowywać naszą ofertę.
  » Cookies marketingowe
  To dzięki nim dostajesz spersonalizowane reklamy! Cookies marketingowe stosujemy w celu doboru i wyświetlenia Tobie odpowiednich reklam produktów, które mogą Ci się przydać. Reklamy te wyświetlamy zarówno na naszej stronie jak i na stronach naszych Partnerów w oparciu o Twoje zachowania na naszej stronie.
  Witaj!
  Możesz zadać nam pytanie, wystarczy, że klikniesz na przycisk "Rozpocznij czat". Pamiętaj, że treść rozmowy jest zapisywana!

  Zanim rozpoczniesz, podaj nam swoje dane: