Sklep dla Karpiarzy, Sklep Karpiowy

PLN
zaawansowane
  zaawansowane

  Nowości

  Promocje

  Polecane

  Bestseller

  Wyprzedaż

  Aukcje

  Pomysł na Prezent

  Aktualności

  Akcesoria i Elementy Zestawów Karpiowych

  Akumulatory, Baterie, Powerbanki, Ładowarki, Panele Solarne

  Bony Prezentowe, Karty Podarunkowe, Prezenty

  Ciężarki Karpiowe

  Dipy, Boostery

  Echosondy

  Filmy, Prasa

  Fotele Karpiowe

  Gotowe Przypony Karpiowe

  Haki Karpiowe

  Kamery Podwodne

  Kołowrotki Karpiowe

  Komponenty do Produkcji Kulek

  Kulki Pływajace POP-UP

  Kulki Pływające Wafters

  Kulki Proteinowe

  Łódki Sterowane

  Łóżka Karpiowe

  Materiały Rozpuszczalne PVA

  Mixy Bazowe do Kulek Proteinowych

  Namioty Karpiowe

  Ochrona i Przetrzymywanie Karpi

  Oznaczanie Łowiska

  Pellet, Pasty, Zanęty

  Podbieraki Karpiowe

  Pokrowce na Wędki Karpiowe

  Pontony

  Produkty Reklamowe

  Przynęty Sztuczne

  Pudełka na Akcesoria

  Rod Pody, Podpórki

  Silniki elektryczne

  Śpiwory, Narzuty, Poduszki

  Sprzęt Biwakowy

  Sprzęt do Produkcji Kulek

  Sygnalizatory Brań

  Torby i Pokrowce na Akcesoria Karpiowe

  Ubrania Karpiowe

  Wędki Karpiowe

  Wiadra, Pudełka, Sprzęt do Zanęcania

  Wózki Wędkarskie i Taczki Karpiowe

  Ziarna, Orzechy

  Żyłki, Plecionki

  Akcesoria do Siedzisk i Foteli Feederowych

  Akcesoria i Narzędzia Feederowe

  Ciężarki Feederowe

  Gotowe Przypony Feederowe

  Haczyki Feederowe

  Kołowrotki Feederowe

  Koszyczki Zanętowe - Feeder Klasyczny

  Koszyczki Zanętowe i Foremki - Method Feeder

  Parasole Wędkarskie

  Podbieraki, Siatki, Maty

  Pokrowce na Wędki Feederowe

  Portfele na Przypony Feederowe

  Przynęty Feederowe

  Pudełka na Akcesoria Feederowe

  Siedziska i Fotele Feederowe

  Torby i Pokrowce na Akcesoria Feederowe

  Ubrania Wędkarskie

  Wędki Feederowe

  Wiadra, Pudełka, Sita, Akcesoria do Nęcenia

  Zanęty Feederowe

  Żyłki i Plecionki Feederowe

  Zaloguj się
  zaawansowane

  Blog

  08 listopada 2023 r.
  Rockworld

  TOP 5 Mat Karpiowych Typu Kołyska 2024

  Aby prawidłowo zadbać o rybę wyjętą po holu na brzeg, należy stworzyć jej odpowiednie warunki do tego, by nie uszkodziła swojego dosyć delikatnego ciała próbując dalej energicznie walczyć o "przetrwanie". Aby takie warunki stworzyć, producenci sprzętu karpiowego zaczęli produkować tak zwane maty karpiowe. Od jakiegoś czasu bardzo popularnymi wśród wielu dostępnych modeli stały się te wykorzystujące specjalny stelaż, dzięki któremu ryba uniesiona jest nad podłożem, tzw. kołyski. Popularność tego rozwiązania stała się na tyle duża, że obecnie na rynku możemy spotkać dziesiątki różnych modeli mat tego typu. Aby pomóc w wyborze odpowiedniej kołyski, przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych według nas mat karpiowych na stelażu.

  Mata karpiowa na stelażu - co to takiego?

  Mata karpiowa na stelażu to rodzaj specjalnego podkładu z miękkim wypełnieniem na którym umieszczamy rybę po wyholowaniu i przeniesieniu jej na brzeg. Dzięki stelażowi wykonanemu najczęściej ze stalowych lub aluminiowych profili, podkład ten uniesiony jest nad podłoże, dzięki czemu ryba znajdująca się w macie nie ma kompletnie kontaktu z podłożem. A podłoża na łowisku mogą być różne, od trawiastych, przez żwirowe po takie usłane wielkimi kamieniami z ostrymi krawędziami. Taki podkład umieszczony na stelażu przypomina nieco kołyską dla dzieci, dlatego też ta nazwa przyjęła się dobrze w karpiowym slangu.

  Zalety maty karpiowej typu kołyska

  Mata karpiowa typu kołyska dzięki swojej budowie jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań jeśli chodzi o temat przetrzymywania ryb na brzegu. Dzięki wspomnianemu wcześniej oddzieleniu powierzchni maty na której położona jest ryba od podłoża, nawet kiedy wykonuje ona energiczne ruchy, nie uszkodzi swojego ciała o twarde elementy podłoża. Dodatkowo tego typu mata posiada najczęściej regulowane nogi, co ułatwia jej ustawienie na nierównym brzegu - takie ustawienie jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa ryby, krzywe podłoże stwarza niebezpieczeństwo ślizgania się ryby po macie i w najgorszym wypadku zsunięcie się jej na twarde podłoże, czego skutki mogą być opłakane... Mata typu kołyska ma najczęściej wysokie brzegi, co również bardzo wpływa na bezpieczeństwo. Tyle zalet, głównie związanych z bezpieczeństwem ryb sprawiło, że maty typu kołyska są na wielu łowiskach jedynymi dozwolonymi matami jakie można stosować do przetrzymywania ryb na brzegu.

  Top 5 mat karpiowych typu kołyska

  Nasze zestawienie top 5 najlepszych mat karpiowych na stelażu zawiera wszystkie modele, które z całym sumieniem możemy polecić, jeśli zależy Ci na najwyższej ochronie ryby. Te maty są również wygodne podczas użytkowania przez karpiarza, ponieważ zawierają dodatki, które na to wpływają.

  Nash Hi-Protect Carp Cradle Camo

  t0106_2.2e16d0ba.fill-600x600

  Mata na stelażu od firmy Nash to jeden z najpopularniejszych produktów tej kategorii wybieranych przez karpiarzy. Solidna i przemyślana konstrukcja z pewnością zaspokoi potrzeby posiadania wysokiej klasy sprzętu u każdego! Zdecydowanie zajmuje miejsce w naszym zestawieniu 5 najlepszych mat na stelażu.

  To, co wyróżnia matę Nash Hi-Protect Carp Cradle Camo, to możliwość użytkowania jej z wypełnieniem z miękkiej wyściółki lub z pełni przepuszczającą siatką. Takie możliwości pozwalają zawsze odpowiednio zadbać o rybę, a także ułatwiają wiele czynności związanych z obchodzeniem się z rybą. Solidny stelaż z regulowanymi nogami, jaki zastosowano w tej macie, umożliwia szybkie ustawienie jej na nierównym terenie, natomiast system napinaczy gwarantuje zawsze odpowiednie napięcie całej konstrukcji, a także usztywnienie jej. W macie Nash Hi-Protect Carp Cradle Camo nie zapomniano także o takich praktycznych rozwiązaniach jak nakładka zakrywająca matę, która zabezpiecza rybę przed słońcem czy wypadnięciem, a także podkładce pod kolana - zbawienie podczas sesji fotograficznej na twardym, kamienistym podłożu. Mata wykończona jest doskonałym kamuflażem Nash CAMO i występuje w dwóch rozmiarach - Monster oraz Standard.

  Avid Carp Stormshield Safeguard Cradle

  15415-avid-carp-stormshield-safeguard-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

   

  Mata na stelażu od Avid Carp to kolejny model, który może poszczycić się wysoką jakością wykonania oraz niezwykle dużą stabilnością. Ten model, kiedy tylko pojawił się w ofercie naszego sklepu, od razu zyskał nasze uznanie, dlatego znalazł również miejsce w naszej topce.

  Mata typu kołyska Avid Carp Stormshield Safeguard Cradle to model, w którym od razu rzuca się w oczy ilość nóżek - ma ich aż 6! Taka ilość nóg, które są w pełni regulowane, daje gwarancję, że niezależnie od terenu, na jakim ją ustawimy, będzie zawsze maksymalnie stabilna. Na uwagę zasługują również wykończone grubym materacem boczki, które niezależnie od sytuacji ochronią ciało ryby, np. podczas podnoszenia jej do sesji fotograficznej czy przekładania do worka do ważenia - ryba nigdy nie będzie miała kontaktu ze stalowym stelażem maty. Producent podczas projektowania tej maty nie zapomniał również o odpływach nadmiaru wody, co wpływa na nasz komfort użytkowania. Mata od Avid Carp zdecydowanie może nosić miano jednej z najlepszych na rynku, dlatego też nie mogło jej zabraknąć w naszym zestawieniu TOP 5 Mat Karpiowych na Stelażu.

  Trakker Sanctuary Cradle

  212704_-_sanctuary_cradle_4.[1]

  Trakker od wielu lat słynie z wysokiej jakości produktów. W przypadku maty na stelażu Trakker Sanctuary Cradle nie jest inaczej. Model z 6 nogami i możliwością dopasowania rodzaju podłoża, na jakim kładziemy rybę, to tylko dwie z wielu zalet tej maty. Zdecydowanie zasługuje na miejsce w zestawieniu.

  Przy projektowaniu modelu Trakker Sanctuary Cradle z pewnością czuwały osoby, które na co dzień intensywnie praktykują łowienie karpi, ponieważ posiada ona wszystkie cechy, które powinna posiadać mata na stelażu! Zaczynając od jej wnętrza, możliwości stosowania tej maty są dwie - z wkładką, która jest w pełni wodoodporna i nie przepuści nawet mililitra wody oraz bez wkładki, wówczas ryba położona jest na przepuszczalnej, miękkiej siateczce. Takie rozwiązanie umożliwia dostosowanie maty do warunków, w jakich przyjdzie nam ją użytkować, własnych preferencji, ale też do regulaminu wielu łowisk karpiowych. Kołyska od Trakkera posiada również sześć indywidualnie regulowanych nóżek, co niezależnie od rodzaju podłoża pozwoli zawsze stabilnie ją ustawić. Doskonałym udogodnieniem, nie spotykanym w innych tego typu matach, jest obszerna kieszonka z klapą zabezpieczającą wnętrze przed wodą, która z łatwością pomieści dużą wagę karpiową czy podręczne akcesoria potrzebne do pielęgnacji ran ryby. Mata obecnie dostępna jest w dwóch rozmiarach - Standard oraz XL. Zdecydowanie udany projekt, co potwierdzają wielu zadowoleni użytkownicy!

  Shimano Tribal Carp Cradle Euro

  63754-shimano-tribal-carp-cradle-euro-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

   

  Mata karpiowa na stelażu Tribal Carp Cradle Euro, będąca propozycją od Shimano, to jedyna w swoim rodzaju konstrukcja, odbiegająca nieco kształtem od klasycznych 'kołysek'. Ten model posiada kilka praktycznych cech brakujących w klasycznych modelach, a które z pewnością są przydatne nad wodą.

  Cechy, o których wspominaliśmy, to jej zaokrąglone kształty, a także profil rantu, jaki udało się uzyskać. Dzięki tym cechom mata jeszcze lepiej dopasowana jest do kształtów ryby, a także ułatwia manewrowanie przy przekładaniu karpia do worka czy podnoszenia go do zdjęć. Rozkład nóżek, jaki zastosowano w tej macie, również jest inny niż w modelach o klasycznej konstrukcji, jednak nie wpływa to negatywnie na podtrzymywanie ryby nad powierzchnią gruntu. Zastosowana siatka odprowadzająca nadmiar wody została umieszczona w centralnej części maty, co jest ogromnym plusem, ponieważ pod ciężarem ciała ryby cała woda spływa właśnie w to miejsce, gwarantując, że woda zawsze maksymalnie spłynie, nawet przy intensywnym polewaniu ryby. Do maty dołączona jest siateczkowa nakrywa zabezpieczająca rybę przed wypadaniem, kiedy ta wykonuje energiczne ruchy. To, co jeszcze warto wspomnieć o macie Shimano Tribal Carp Cradle Euro, to nieduże rozmiary transportowe w stosunku do jej dużej pojemności. Uzyskano to dzięki zaokrąglonym kształtom, jakie ona posiada.

  Fox Carpmaster Cradles Mat

  16756-fox-carpmaster-cradles-mat-standard-wersja-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

   

  Marki Fox nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, kto bawi się w to wspaniałe hobby, jakim jest wędkarstwo karpiowe. Ich produkty są zawsze świetnie przemyślane, co możemy również powiedzieć o ich macie na stelażu Carpmaster Cradles Mat. Pozycja ta musiała obowiązkowo zająć miejsce w naszym zestawieniu!

  Mata wykorzystuje innowacyjny system składania, dzięki czemu różni się od klasycznych modeli podczas transportu - podłużny, cienki pakunek z matą dużo łatwiej wpasować w zapakowane po brzegi auto. Na uwagę zasługują grubo wyściełane brzegi, odpowiednio umiejscowione otwory z siatką odprowadzające nadmiar wody a także łatwy w czyszczeniu materiał. Dzięki nakładce w kolorze kamuflażu zapinanej na rzep przetrzymywana w macie ryba jest bezpieczna a także osłonięta od nadmiernego słońca. Wraz z matą otrzymujemy pokrowiec transportowy. Ten model maty na stelażu z pewnością sprosta wymaganiom każdego karpiarza!

  Wyświetleń: 1077 | | Udostępnij:
  Nowości » Wyprzedaże » Promocje
  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z najlepszymi okazjami!
  Dane kontaktowe

  Sklep stacjonarny:
  ul. Mikołaja 9A,
  47-400 Racibórz
  tel. 883 474 729

  sklep@rockworld.pl pokaż jak dojechać na mapie google

  Sklep internetowy:
  sklep@rockworld.pl https://www.rockworld.pl

  Konto PLN: 51 1140 2004 0000 3102 3558 4460

  Konto EURO: PL64 1140 2004 0000 3812 0174 2683 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto GB: PL63 1140 2004 0000 3112 0174 3723 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto USD: PL37 1140 2004 0000 3012 1316 1916 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto CZK: PL02 1140 2004 0000 3312 1316 1429 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto HUF: PL39 1140 2004 0000 3012 1316 1783 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Carp Coins
  Twoje zakupy
  są bezpieczne

  Copyright © ROCKWORLD - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Wykorzystywanie zdjęć i tekstów bez uzyskania pisemnej zgody zabronione.

  © Rockworld 2004 - 2024

  ROCKWORLD dba o Twoją prywatność!

  Nasza strona korzysta z plików cookies, które pomagają zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Dzięki plikom cookies możemy zrozumieć Twoje potrzeby i dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań.

  Możesz zaakceptować wszystkie pliki cookies, jednak nie jest to konieczne do korzystania ze strony. Możesz dostosować zgody do swoich potrzeb - do Ciebie należy decyzja. W dowolnym momencie możesz także zmienić zdanie i zmodyfikować swój wybór.

  Szczegółowe informacje ma temat plików cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

  » Prywatność użytkownika
  Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Pomagają nam one również zrozumieć Twoje potrzeby, w tym dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań. Więcej informacji
  » Cookies techniczne
  To dzięki nim nasza strona działa prawidłowo. Techniczne pliki cookies są niezbędne, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Służą one do zapewnienia Twojego bezpieczeństwa, utrzymania sesji oraz odpowiedniego wyświetlania strony.
  » Cookies analityczne
  To dzięki nim dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb! Analityczne pliki cookies pomagają nam zrozumieć, w jaki sposób zachowujesz się na naszej stronie, w tym zapamiętać Twoje preferencje, indywidualne ustawienia i wybory. Na tej podstawie wiemy jak ulepszyć naszą stronę i jak rozbudowywać naszą ofertę.
  » Cookies marketingowe
  To dzięki nim dostajesz spersonalizowane reklamy! Cookies marketingowe stosujemy w celu doboru i wyświetlenia Tobie odpowiednich reklam produktów, które mogą Ci się przydać. Reklamy te wyświetlamy zarówno na naszej stronie jak i na stronach naszych Partnerów w oparciu o Twoje zachowania na naszej stronie.
  Witaj!
  Możesz zadać nam pytanie, wystarczy, że klikniesz na przycisk "Rozpocznij czat". Pamiętaj, że treść rozmowy jest zapisywana!

  Zanim rozpoczniesz, podaj nam swoje dane: