Sklep dla Karpiarzy, Sklep Karpiowy

PLN
zaawansowane
  zaawansowane

  Nowości

  Promocje

  Polecane

  Bestseller

  Wyprzedaż

  Aukcje

  Pomysł na Prezent

  Aktualności

  Akcesoria i Elementy Zestawów Karpiowych

  Akumulatory, Baterie, Powerbanki, Ładowarki, Panele Solarne

  Bony Prezentowe, Karty Podarunkowe, Prezenty

  Ciężarki Karpiowe

  Dipy, Boostery

  Echosondy

  Filmy, Prasa

  Fotele Karpiowe

  Gotowe Przypony Karpiowe

  Haki Karpiowe

  Kamery Podwodne

  Kołowrotki Karpiowe

  Komponenty do Produkcji Kulek

  Kulki Pływajace POP-UP

  Kulki Pływające Wafters

  Kulki Proteinowe

  Łódki Sterowane

  Łóżka Karpiowe

  Materiały Rozpuszczalne PVA

  Mixy Bazowe do Kulek Proteinowych

  Namioty Karpiowe

  Ochrona i Przetrzymywanie Karpi

  Oznaczanie Łowiska

  Pellet, Pasty, Zanęty

  Podbieraki Karpiowe

  Pokrowce na Wędki Karpiowe

  Pontony

  Produkty Reklamowe

  Przynęty Sztuczne

  Pudełka na Akcesoria

  Rod Pody, Podpórki

  Silniki elektryczne

  Śpiwory, Narzuty, Poduszki

  Sprzęt Biwakowy

  Sprzęt do Produkcji Kulek

  Sygnalizatory Brań

  Torby i Pokrowce na Akcesoria Karpiowe

  Ubrania Karpiowe

  Wędki Karpiowe

  Wiadra, Pudełka, Sprzęt do Zanęcania

  Wózki Wędkarskie i Taczki Karpiowe

  Ziarna, Orzechy

  Żyłki, Plecionki

  Akcesoria do Siedzisk i Foteli Feederowych

  Akcesoria i Narzędzia Feederowe

  Ciężarki Feederowe

  Gotowe Przypony Feederowe

  Haczyki Feederowe

  Kołowrotki Feederowe

  Koszyczki Zanętowe - Feeder Klasyczny

  Koszyczki Zanętowe i Foremki - Method Feeder

  Parasole Wędkarskie

  Podbieraki, Siatki, Maty

  Pokrowce na Wędki Feederowe

  Portfele na Przypony Feederowe

  Przynęty Feederowe

  Pudełka na Akcesoria Feederowe

  Siedziska i Fotele Feederowe

  Torby i Pokrowce na Akcesoria Feederowe

  Ubrania Wędkarskie

  Wędki Feederowe

  Wiadra, Pudełka, Sita, Akcesoria do Nęcenia

  Zanęty Feederowe

  Żyłki i Plecionki Feederowe

  Zaloguj się
  zaawansowane

  Blog

  07 listopada 2023 r.
  Rockworld

  TOP 5 Wag Karpiowych 2024

  W wędkarstwie karpiowym najważniejszym kryterium określającym wielkość ryby jest jej waga. Nieodpowiednia, słabej jakości waga do ważenia ryb może zakłamywać wskazywany wynik, dlatego postanowiliśmy przygotować zestawienie TOP 5 Wag do ważenia karpi, jakie według nas zasługują na uwagę kiedy stoimy przed podjęciem decyzji co do jej wyboru i zakupu. 

  RODZAJE WAG STOSOWANYCH W WĘDKARSTWIE KARPIOWYM

  Wagi karpiowe stosowane w wędkarstwie dzielą się na dwie podstawowe konstrukcje - analogowe oraz cyfrowe. Modele analogowe to takie, które wykorzystują mechanizm nie wymagający elektroniki. Cały proces jej działania opiera się na systemie wykorzystującym sprężyny oraz wspomagające je elementy. Wagi cyfrowe z kolei, to konstrukcje, które poza elementami analogowymi, wykorzystują również elektronikę, aby poprawnie wskazać wynik podczas ważenia ryby. Każda z tych konstrukcji ma swoje plusy i minusy, dlatego zarówno jeden, jak i drugi model wagi ma swoich zwolenników.

  Waga analogowa do ważenia karpi

  Waga analogowa, inaczej zegarowa, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, wykorzystuje mechanizm analogowy, czyli taki, który do poprawnego działania nie wymaga udziału elektronicznych podzespołów. Ten typ wagi ma jeden, często decydujący o wyborze, plus - nie wymaga baterii do działania. Dlaczego to tak duży plus? Z pewnością słyszeliście historie o ogromnym karpiu, którego waga nigdy nie została poznana, ponieważ... wyczerpały się baterie w wadze elektronicznej, a łowca nie miał zapasowych... Poza tym, wagi tego typu są dosyć precyzyjne, na tyle, by z dokładnością do 100-200 gram wskazać wynik. 

  Elektroniczna waga do ważenia karpi

  Elektroniczne wagi karpiowe są dużo młodszymi konstrukcjami niż ich analogowe odpowiedniki, jednak dzięki możliwościom, jakie dzisiejsza technologia pozwala zastosować, są one równie często wybierane. Zaletami, jakie często decydują o wyborze tego typu wagi są możliwość podświetlenia wyświetlacza podczas ważenia w nocy, zapisania wyniku w pamięci wagi czy dużo większa dokładność pomiaru w stosunku do modeli analogowych. 

  Jak poprawnie używać wagi podczas ważenia karpia?

  Wydawać by się mogło, że ważenie ryb jest niezwykle prostą czynnością, jednak wielu karpiarzy robi to niepoprawnie. Jednym z największych błędów, jaki jest często popełniany, to niewłaściwy chwyt wagi podczas ważenia. Łapanie za wagę oburącz za dolną część obudowy wagi praktycznie zawsze wskaże niepoprawny wynik. By poprawnie zważyć rybę, należy użyć specjalnego uchwytu lub trójnogu, które mocujemy za uchwyt do tego przystosowany, umieszczony w górnej części wagi. Należy również pamiętać, by przed ważeniem ryby odpowiednio wytarować wagę z zamocowanym na niej workiem do ważenia ryb, w którym będziemy później ważyli rybę.

  Top 5 wag karpiowych

  Zestawienie pięciu najlepszych według nas modeli wag karpiowych jakie przygotowaliśmy w tym wpisie powinno ułatwić wybór odpowiedniego modelu, jeśli zależy Ci na precyzji pomiarów oraz jakości produktu. Zestawienie zawiera zarówno modele analogowe jak i cyfrowe, które z pewnością są godne polecenia!

  Reuben Heaton Dual Scale

  pol_pl_reuben-heaton-dual-scale-27kg-40763_1

   

   

  Reuben Heaton to najbardziej rozpoznawalne modele wag premium użytkowanych przez karpiarzy. Absolutny top wśród wag, który zajmuje zaszczytne miejsce w naszym zestawieniu najlepszych wag stosowanych do ważenia karpi.

  Wagi analogowe Reuben Heaton to prawdziwa klasyka wśród wag wędkarskich. Wysokiej jakości mechanizm zastosowany w wagach Reuben Heaton pozwala na precyzyjne pomiary wagi mniejszych karpi, jak i dużych ryb. Dostępność kilku modeli o różnych zakresach ważenia umożliwia odpowiednie dopasowanie modelu do łowionych ryb - wagi te występują w zakresie 27 kg, 54 kg, a nawet 100 kg (idealnej dla sumiarzy). Zastosowane materiały w wadze analogowej Reuben Heaton, a także prosty system tarowania czynią ją długowieczną - w tym modelu ciężko o to, żeby coś się zepsuło. Jeśli szukasz niezawodnej wagi, Reuben Heaton z pewnością jest właściwym wyborem!

  Korda Digital Scale

  23878-korda-digital-scale-132lb-60kg-132-lb-60-kg-rodzaj-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

  Waga karpiowa Korda Digital Scale nie bez powodu znalazła się w naszym zestawieniu - została ona wykonana we współpracy z marką Reuben Heaton, co gwarantuje najwyższą jakość i precyzję wykonania. 

  Elektroniczna waga karpiowa Korda Digital Scale wykorzystuje najlepsze technologie i materiały, dzięki współpracy ze znaną na całym świecie marką Reuben Heaton. Waga ta posiada zakres ważenia do 60 kilogramów, a duża precyzja (do 25 g) umożliwia uzyskiwanie bardzo dokładnych wyników. Solidny korpus i mocne, nierdzewne haki zapewniają dużą wytrzymałość produktu. Waga posiada również praktyczne funkcje, takie jak zapisywanie wyników ważenia, podświetlany wyświetlacz, wskaźnik naładowania baterii i prosty system tarowania. Jeśli jesteś zwolennikiem wag elektronicznych, ten model z pewnością powinien być przez Ciebie mocno brany pod uwagę!

  Avid Carp Digital Scales

  20193-avid-carp-digital-scales-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

  Od momentu pojawienia się na rynku wagi karpiowej Avid Carp Digital Scale, natychmiast zyskała uznanie karpiarzy ze względu na praktyczne rozwiązania, które oferuje. Jest to obecnie jedna z najlepiej sprzedających się wag w naszym sklepie, dlatego bez wahania postanowiliśmy umieścić ją w naszym zestawieniu 5 najbardziej polecanych wag karpiowych.

  To elektroniczna waga, która spokojnie zasługuje na miano pancernej, ze względu na konstrukcję i materiały, jakie zostały użyte do jej wykonania. Wykonana z solidnego odlewu konstrukcja posiada stalowe wzmocnienia, co czyni ją niemal niezniszczalną. To, co wyróżnia tę wagę i jednocześnie jest bardzo praktyczne, to możliwość dokonywania pomiaru na dwa różne sposoby - trzymając ją za wbudowane, składane ramiona lub zawieszając ją na specjalnym uchwycie lub trójnogu do ważenia. Bardzo duży i czytelny wyświetlacz z funkcją podświetlenia wskazuje wagę zarówno w kilogramach, jak i funtach po przełączeniu trybu. Dodatkowo wskaźnik baterii informuje o jej niskim stanie, co pozwala na szybką reakcję i wymianę baterii przed kolejną zasiadką. Waga działa w zakresie do 60 kilogramów, co jest wystarczające przy ważeniu karpi. Jeśli jesteś fanem wag elektronicznych i zależy Ci na trwałości, to Avid Carp Digital Scale jest właśnie dla Ciebie!

  Fox Digital Scale

  cei155-digital-scales

   

  Elektroniczna waga karpiowa od marki Fox, która dzięki swojej budowie oraz funkcjom musiała znaleźć się w naszym zestawieniu. To jedna z najpopularniejszych wag elektronicznych dostępnych obecnie na rynku!

  Waga, którą oferuje marka Fox, posiada funkcje, które są naprawdę przydatne podczas ważenia ryb - nie znajdziemy w niej zbędnych, nikomu niepotrzebnych "atrakcji". Waga posiada odpowiednio zabezpieczoną elektronikę, wykonaną z solidnego tworzywa obudowę oraz uszczelnienia, które zapobiegają uszkodzeniu jej od nadmiaru wilgoci. Bardzo prosty system sterowania wagą, wykorzystujący zaledwie trzy przyciski, umożliwia szybkie wyważenie, zmianę jednostek ważenia lub włączenie podświetlenia w mgnieniu oka. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść wagi Fox jest wskaźnik naładowania baterii oraz szybki przycisk on/off. Jak każda waga karpiowa wysokiej jakości, model Fox Digital Scale wyposażony jest w solidne oko do mocowania jej na uchwycie lub trójnogu oraz hak pozwalający zawiesić dowolny sling do ważenia ryb. Do wagi producent dołącza solidny pokrowiec ze sztywnego tworzywa, który odpowiednio ją zabezpiecza podczas transportu.

  Strategy The Scale

  22980-strategy-the-scale-54kg-rockworld-sklep-dla-karpiarzy

   

   

  Analogowa waga od Strategy, wyróżniająca się solidną budową oraz powtarzalną precyzją podczas ważenia ryb. Jest to nieco tańsza opcja od pozostałych wag w naszym rankingu, natomiast jej możliwości sprawiły, że bez wątpienia powinna zająć miejsce wśród top 5 wag karpiowych.

  Waga analogowa Strategy The Scale to prosty w budowie model, wykorzystujący dobrej jakości materiały a także wysoką jakość i precyzję wykonania. Trwała obudowa, solidny uchwyt i hak ze stali nierdzewnej a także czytelna tarcza pozwolą wygodnie zważyć każdej wielkości karpia. Za tarowanie wagi odpowiada pokrętło umieszczone w górnej części. Jeśli ktoś szuka solidnej i precyzyjnej wagi a przy tym nie chce wydawać fortuny, to model od marki Strategy z pewnością przypadnie mu do gustu.

  Wyświetleń: 1377 | | Udostępnij:
  Nowości » Wyprzedaże » Promocje
  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z najlepszymi okazjami!
  Dane kontaktowe

  Sklep stacjonarny:
  ul. Mikołaja 9A,
  47-400 Racibórz
  tel. 883 474 729

  sklep@rockworld.pl pokaż jak dojechać na mapie google

  Sklep internetowy:
  sklep@rockworld.pl https://www.rockworld.pl

  Konto PLN: 51 1140 2004 0000 3102 3558 4460

  Konto EURO: PL64 1140 2004 0000 3812 0174 2683 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto GB: PL63 1140 2004 0000 3112 0174 3723 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto USD: PL37 1140 2004 0000 3012 1316 1916 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto CZK: PL02 1140 2004 0000 3312 1316 1429 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto HUF: PL39 1140 2004 0000 3012 1316 1783 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Carp Coins
  Twoje zakupy
  są bezpieczne

  Copyright © ROCKWORLD - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Wykorzystywanie zdjęć i tekstów bez uzyskania pisemnej zgody zabronione.

  © Rockworld 2004 - 2024

  ROCKWORLD dba o Twoją prywatność!

  Nasza strona korzysta z plików cookies, które pomagają zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Dzięki plikom cookies możemy zrozumieć Twoje potrzeby i dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań.

  Możesz zaakceptować wszystkie pliki cookies, jednak nie jest to konieczne do korzystania ze strony. Możesz dostosować zgody do swoich potrzeb - do Ciebie należy decyzja. W dowolnym momencie możesz także zmienić zdanie i zmodyfikować swój wybór.

  Szczegółowe informacje ma temat plików cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

  » Prywatność użytkownika
  Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Pomagają nam one również zrozumieć Twoje potrzeby, w tym dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań. Więcej informacji
  » Cookies techniczne
  To dzięki nim nasza strona działa prawidłowo. Techniczne pliki cookies są niezbędne, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Służą one do zapewnienia Twojego bezpieczeństwa, utrzymania sesji oraz odpowiedniego wyświetlania strony.
  » Cookies analityczne
  To dzięki nim dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb! Analityczne pliki cookies pomagają nam zrozumieć, w jaki sposób zachowujesz się na naszej stronie, w tym zapamiętać Twoje preferencje, indywidualne ustawienia i wybory. Na tej podstawie wiemy jak ulepszyć naszą stronę i jak rozbudowywać naszą ofertę.
  » Cookies marketingowe
  To dzięki nim dostajesz spersonalizowane reklamy! Cookies marketingowe stosujemy w celu doboru i wyświetlenia Tobie odpowiednich reklam produktów, które mogą Ci się przydać. Reklamy te wyświetlamy zarówno na naszej stronie jak i na stronach naszych Partnerów w oparciu o Twoje zachowania na naszej stronie.
  Witaj!
  Możesz zadać nam pytanie, wystarczy, że klikniesz na przycisk "Rozpocznij czat". Pamiętaj, że treść rozmowy jest zapisywana!

  Zanim rozpoczniesz, podaj nam swoje dane: