Sklep dla Karpiarzy, Sklep Karpiowy

PLN
zaawansowane
  zaawansowane

  Nowości

  Promocje

  Polecane

  Bestseller

  Wyprzedaż

  Aukcje

  Pomysł na Prezent

  Aktualności

  Akcesoria i Elementy Zestawów Karpiowych

  Akumulatory, Baterie, Powerbanki, Ładowarki, Panele Solarne

  Bony Prezentowe, Karty Podarunkowe, Prezenty

  Ciężarki Karpiowe

  Dipy, Boostery

  Echosondy

  Filmy, Prasa

  Fotele Karpiowe

  Gotowe Przypony Karpiowe

  Haki Karpiowe

  Kamery Podwodne

  Kołowrotki Karpiowe

  Komponenty do Produkcji Kulek

  Kulki Pływajace POP-UP

  Kulki Pływające Wafters

  Kulki Proteinowe

  Łódki Sterowane

  Łóżka Karpiowe

  Materiały Rozpuszczalne PVA

  Mixy Bazowe do Kulek Proteinowych

  Namioty Karpiowe

  Ochrona i Przetrzymywanie Karpi

  Oznaczanie Łowiska

  Pellet, Pasty, Zanęty

  Podbieraki Karpiowe

  Pokrowce na Wędki Karpiowe

  Pontony

  Produkty Reklamowe

  Przynęty Sztuczne

  Pudełka na Akcesoria

  Rod Pody, Podpórki

  Silniki elektryczne

  Śpiwory, Narzuty, Poduszki

  Sprzęt Biwakowy

  Sprzęt do Produkcji Kulek

  Sygnalizatory Brań

  Torby i Pokrowce na Akcesoria Karpiowe

  Ubrania Karpiowe

  Wędki Karpiowe

  Wiadra, Pudełka, Sprzęt do Zanęcania

  Wózki Wędkarskie i Taczki Karpiowe

  Ziarna, Orzechy

  Żyłki, Plecionki

  Zaloguj się
  zaawansowane

  Blog

  02 listopada 2023 r.
  Rockworld

  TOP 5 Rakiet Zanętowych 2024

  Nęcenie to jedna z podstawowych czynności, jaką wykonujemy nad wodą, żeby móc skutecznie łowić karpie. Na przestrzeni lat sposoby nęcenia, a także narzędzia, jakimi posługuje się współczesny karpiarz, by podać w łowisko kulki proteinowe, pellety czy ziarna, ewoluowały, by czynność ta była maksymalnie skuteczna. Jednym z takich skutecznych narzędzi jest rakieta zanętowa, która przy pomocy wędki pozwala precyzyjnie podawać zanętę zarówno na bliskie, jak i dalekie, często ponad 150-metrowe dystanse. Wybór rakiet zanętowych dostępnych na rynku jest obecnie dosyć duży, dlatego stworzyliśmy ranking TOP 5 najlepszych modeli rakiet zanętowych, stosowanych i polecanych przez nas.

  Rakieta zanętowa - co to takiego i do czego służy?

  Rakieta zanętowa to potoczna nazwa narzędzia wędkarskiego, które służy do podawania zanęty w łowisko. Słowo "rakieta" bierze się od kształtu, jaki ona posiada, przypominającego kształt rakiet używanych w militariach. Dzięki temu ma ona aerodynamiczny kształt, a także cechuje ją duża precyzja podczas rzutów w wybrany punkt na łowisku. Rakieta zanętowa dzięki swojej budowie pozwala podawać zarówno odpowiednio przygotowaną zanętę w formie sypkiej, jak i luźne, grubsze frakcje, takie jak kulki proteinowe, pellety i ziarno.

  Rodzaje rakiet zanętowych

  Dzięki coraz bogatszej ofercie dostępnych na rynku modeli zanęt karpiowych, możemy obecnie wyróżnić kilka rodzajów stosowanych przez wędkarzy. Pierwsze modele rakiet, które pojawiły się na rynku, posiadały "pełną" budowę z otworem umieszczonym w tylnej części, służący zarówno do napełniania zanętą, jak i opróżniania jej w wodzie po zarzuceniu. Obecnie ten model jest praktycznie zapomniany ze względu na rakiety otwierane. Rakiety takie posiadają różne systemy pozwalające zamykać je po napełnieniu zanętą oraz uwalniać zanętę po kontakcie z taflą wody. Najczęściej stosowane są systemy wykorzystujące rodzaj sprężyn, które otwierają rakietę po uderzeniu w powierzchnię wody, dzięki czemu znacznie szybciej uwalniają zanętę, w porównaniu do wcześniej wspomnianego modelu z otworem z tyłu. Dodatkowo na rynku znajdziemy również rakiety uwalniające zanętę dopiero po dotarciu do dna, a także modele otwierające się tuż nad powierzchnią wody, pozwalające "rozsiać" zanętę na większym obszarze łowiska.

  Rozmiary rakiet zanętowych

  Karpiarze łowiący z rzutu używają różnych rozmiarów rakiet zanętowych, aby odpowiednio dostosować się do warunków żerowania ryb, a także odległości, na jakich zamierzają nęcić. Najmniejsze modele rakiet zanętowych stosowane są w sytuacjach, kiedy łowimy w warunkach, które nie wymagają dużej ilości zanęty (np. zimą) lub na łowiskach, na których karpie negatywnie reagują na głośny plusk, generowany przez większe modele rakiet. Najmniejsze rakiety zanętowe można stosować z klasycznymi wędkami karpiowymi, bez obaw, że ulegną uszkodzeniu podczas rzutów pod dużym obciążeniem.

  Modele średniej wielkości są najczęściej kompromisem pomiędzy ilością podawanej zanęty a dystansem łowienia. Modele średniej wielkości mają zazwyczaj najlepszą wagę oraz rozmiar do nęcenia na odległościach przekraczających 100 metrów. Największe rakiety zanętowe umożliwiają podawanie dużej ilości zanęty w mniejszej ilości rzutów, dlatego stanowią wybór karpiarzy, którzy potrzebują wpuścić do wody dziesiątki kilogramów zanęty, aby przyciągnąć i utrzymać ryby w łowisku.

  Zestawienie TOP 5 rakiet zanętowych

  Tworząc to zestawienie, kierowaliśmy się nie tylko naszymi osobistymi spostrzeżeniami, ale także informacjami, które docierają do nas od klientów. Od razu dodamy, że kolejność, w jakiej układamy naszą "topkę", jest przypadkowa. Każdy z wymienionych w niej modeli może bardziej lub mniej pasować karpiarzowi, ze względu na osobiste preferencje dotyczące systemu ładowania, jakości lotu rakiety wynikającej z różnej techniki rzutu lub odległości, na jakich najczęściej łowią. Niemniej jednak, każdy z tych modeli zasługuje na polecenie ze względu na jakość wykonania oraz zastosowane rozwiązania.

  SPOMB™

   large-spomb_black_overhead

  Rakieta zanętowa SPOMB™ to obecnie jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. 

  To właśnie rakiety marki SPOMB™ mocno przyczyniły się do tego, że rakiety otwierane są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym do tego typu nęcenia. SPOMB™ został wykonany z wytrzymałego tworzywa ABS, dzięki czemu wytrzymuje duże przeciążenia oraz mocne uderzenia o taflę wody, nawet po setkach czy nawet tysiącach rzutów. System zwalniający w rakietach SPOMB™ został tak skonstruowany, że nie otwiera się podczas samego momentu wymachu, ale skutecznie robi to przy kontakcie z powierzchnią wody. Warto również zwrócić uwagę na sprężynę, która jest naprawdę wytrzymała w tym modelu. Rakieta ta występuje w dwóch kolorach: czarnym i białym, a także w aż 4 rozmiarach - Mini, Midi, Midi-X oraz Large. Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozmiarów, możemy idealnie dobrać odpowiednią do sytuacji, w jakiej będziemy nęcić, a także do taktyki nęcenia.

  Nash Spot On Dot Spod Impact

   t2097_1.2e16d0ba.fill-600x600

  Seria rakiet Dot Spot marki Nash z rakietą Impact to kolejna pozycja, która dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zastosowanym materiałom oraz doskonałym właściwościom podczas lotu musiała znaleźć się w naszej topowej piątce.

  Rakiety od marki Nash charakteryzują się innowacyjnym systemem zatrzasku klapki zamykającej zawartość, dzięki któremu rakieta, niezależnie od tego, czy uderzy o powierzchnię wody dziobem czy bokiem, zawsze się otworzy. Dodatkowo, dzięki temu, że sam system zamykania rakiety nie posiada zajmującego miejsce mechanizmu, środek ciężkości został przeniesiony całkowicie w jej przód, co znacznie poprawia jej lotność oraz celność. Rakieta, dzięki temu, szybciej ustawia się w powietrzu zaraz po wyrzucie, umożliwiając jedynie dzięki temu uzyskanie kilku dodatkowych metrów na odległości. Producent, podczas konstruowania rakiety Nash Dot Spod Impact, nie zapomniał o tym, aby unosiła się na powierzchni wody. Pływalność nie tylko ułatwia uwalnianie zanęty z jej wnętrza, ale także daje możliwość odzyskania zerwanej rakiety dryfującej po powierzchni wody. Co istotne, rakiety Dot Spod Impact zachowują zwarty kształt po zarzuceniu w łowisko, co minimalizuje opór podczas ich zwijania, zwłaszcza po nęceniu na dalekich dystansach. Rakieta dostępna jest w dwóch kolorach, białym i czarnym, oraz w dwóch rozmiarach - Medium oraz Small.

  Fox Impact Spod

  cac639-640

   

  Rakieta marki Fox wyróżniająca się opatentowaną budową, innowacyjnym systemem załadowczym a także innymi praktycznymi rozwiązaniami. Model który sprzedaje się corocznie w setkach sztuk w naszym sklepie nie mógł zostać pominięty w naszym zestawieniu!

  Zacznijmy od tego, że rakieta Impact Spod została zaprojektowana na licencji renomowanej marki SPOMB - sama ta informacja powinna dawać pewność co do jakości produktu. Fox Impact Spod wykorzystuje praktyczne otwieranie w swojej konstrukcji, dzięki czemu możemy ją za każdym razem naładować do pełna, niezależnie od rodzaju mieszanki zanętowej, jakiej używamy. Dodatkowo, system zamykania pozwala na skuteczne stosowanie rakiety z niemal płynnymi mieszankami, co czyni tę rakietę liderem wśród modeli do nęcenia przy użyciu metody Zig-Rig. Bardzo praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w tej rakiecie jest całkowite zabudowanie systemu otwierającego. Dzięki temu mechanizm nie jest narażony na dostawanie się do niego cząsteczek zanęty, które mogłyby zakłócić jego poprawne działanie i nas zirytować. Kolorystyka rakiety Impact Spod również nie jest przypadkowa. Dzięki jaskrawym kolorom oraz pływalności rakiety, nawet jeśli ją zerwiemy w trakcie rzutu, łatwo ją wyjąć z wody. Podsumowując: ta rakieta została stworzona dla karpiarzy, którzy oczekują od swojego sprzętu PRAKTYCZNYCH rozwiązań!

  Nash Spot On Dot Spod AIR

  t2090_3.2e16d0ba.fill-600x600

  Model Dot Spot w wersji AIR musiał znaleźć się w naszym zestawieniu ze względu na rzadko spotykaną, ale niezwykle skuteczną funkcję, jaką posiada, a mianowicie możliwość uwalniania jej zawartości w powietrzu! Ponadto jest to bardzo dobrze wykonana i NIEZAWODNA konstrukcja, co jest charakterystyczne dla marki Nash.

  Dzięki specjalnemu systemowi uwalniającemu zawartość, który posiada rakieta Dot Spot AIR, możliwe jest skuteczne podawanie zanęty na łowiskach, które są technicznie trudne ze względu na zwisające drzewa. Ten typ rakiety sprawdza się również doskonale na łowiskach, na których ryby obawiają się głośnego wpadania rakiety do wody. Po otwarciu Dot Spod AIR nad łowiskiem zanęta wpada rozproszona na większym obszarze, zaś sama rakieta odbija się do tyłu i wpada przed nęcony obszar. Rakieta Dot Spod AIR daje nam nowe możliwości, pozwalając zaledwie kilkoma rzutami zanęcić duży obszar łowiska mocno rozproszoną zanętą. Takie znaczne rozproszenie zanęty pozwala często łowić trudne ryby, które nie czują się bezpiecznie żerując w dużym skupieniu zanęty, takim jakie otrzymujemy przy klasycznych rakietach zanętowych. Zdecydowanie jest to rakieta, która powinna znaleźć się w torbie każdego karpiarza rzutowego!

  Korum Bopper Bait Droppers

  25135-korum-bopper-bait-droppers-xl-rozmiar-rockworld-sklep-dla-karpiarzy.[3]

  Rakieta zanętowa od Korum to unikalny model, który dzięki swojej konstrukcji pozwala na bardzo precyzyjne nęcenie na głębokich zbiornikach lub rzekach. Takie możliwości sprawiły, że rakieta zdecydowanie zasłużyła na to, by znaleźć się w naszym zestawieniu.

  Specjalna konstrukcja rakiety Korum Booper Bait Dropper wykorzystująca pierścienie obciążające oraz trzpień uwalniający zawartość po kontakcie z dnem łowiska - coś, czego nigdy wcześniej nie było na rynku! To niezastąpione rozwiązanie, kiedy chcemy precyzyjnie zanęcić bardzo głębokie łowiska skupioną zanętą w jednym miejscu. Klasycznie otwierana rakieta na powierzchni nie pozwoli na to, zanęta rozproszy się na znacznie większym obszarze, a w najgorszym przypadku dryf lub nurt przeniesie ją kilka lub nawet kilkanaście metrów dalej. Dodatkowo, ten typ rakiety doskonale sprawdza się podczas nęcenia na rzekach - po dotarciu do dna i uwolnieniu zawartości zmniejsza ryzyko znoszenia zanęty wraz z prądem. Korum Booper Bait Dropper, dzięki możliwości zdejmowania pierścieni obciążających, pozwala na łatwe dostosowanie do warunków wędkowania. Rakieta dostępna jest w dwóch rozmiarach. Zdecydowanie polecamy ją osobom łowiącym na głębokich wodach lub rzekach!

  Wyświetleń: 873 | | Udostępnij:
  Nowości » Wyprzedaże » Promocje
  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z najlepszymi okazjami!
  Dane kontaktowe

  Sklep stacjonarny:
  ul. Mikołaja 9A,
  47-400 Racibórz
  tel. 883 474 729

  sklep@rockworld.pl pokaż jak dojechać na mapie google

  Sklep internetowy:
  sklep@rockworld.pl https://www.rockworld.pl

  Konto PLN: 51 1140 2004 0000 3102 3558 4460

  Konto EURO: PL64 1140 2004 0000 3812 0174 2683 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto GB: PL63 1140 2004 0000 3112 0174 3723 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto USD: PL37 1140 2004 0000 3012 1316 1916 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto CZK: PL02 1140 2004 0000 3312 1316 1429 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Konto HUF: PL39 1140 2004 0000 3012 1316 1783 (BIC: BREXPLPWMBK)

  Carp Coins
  Twoje zakupy
  są bezpieczne

  Copyright © ROCKWORLD - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Wykorzystywanie zdjęć i tekstów bez uzyskania pisemnej zgody zabronione.

  © Rockworld 2004 - 2024

  ROCKWORLD dba o Twoją prywatność!

  Nasza strona korzysta z plików cookies, które pomagają zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Dzięki plikom cookies możemy zrozumieć Twoje potrzeby i dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań.

  Możesz zaakceptować wszystkie pliki cookies, jednak nie jest to konieczne do korzystania ze strony. Możesz dostosować zgody do swoich potrzeb - do Ciebie należy decyzja. W dowolnym momencie możesz także zmienić zdanie i zmodyfikować swój wybór.

  Szczegółowe informacje ma temat plików cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

  » Prywatność użytkownika
  Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci bezpieczne i komfortowe warunki podczas wizyt na naszej stronie. Pomagają nam one również zrozumieć Twoje potrzeby, w tym dopasować treść reklam do Twoich zainteresowań. Więcej informacji
  » Cookies techniczne
  To dzięki nim nasza strona działa prawidłowo. Techniczne pliki cookies są niezbędne, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Służą one do zapewnienia Twojego bezpieczeństwa, utrzymania sesji oraz odpowiedniego wyświetlania strony.
  » Cookies analityczne
  To dzięki nim dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb! Analityczne pliki cookies pomagają nam zrozumieć, w jaki sposób zachowujesz się na naszej stronie, w tym zapamiętać Twoje preferencje, indywidualne ustawienia i wybory. Na tej podstawie wiemy jak ulepszyć naszą stronę i jak rozbudowywać naszą ofertę.
  » Cookies marketingowe
  To dzięki nim dostajesz spersonalizowane reklamy! Cookies marketingowe stosujemy w celu doboru i wyświetlenia Tobie odpowiednich reklam produktów, które mogą Ci się przydać. Reklamy te wyświetlamy zarówno na naszej stronie jak i na stronach naszych Partnerów w oparciu o Twoje zachowania na naszej stronie.
  Witaj!
  Możesz zadać nam pytanie, wystarczy, że klikniesz na przycisk "Rozpocznij czat". Pamiętaj, że treść rozmowy jest zapisywana!

  Zanim rozpoczniesz, podaj nam swoje dane: